تبلیغات
آب یونیزه قلیایی - آب یونیزه قلیایی

آب یونیزه قلیایی

نویسنده :دکتر زینلی
تاریخ:دوشنبه 29 آبان 1391-12:22 ب.ظ

آب برای زندگی ضروری است و چنان احساس خوبی به شما می دهد که باعث می شود بیشتر از آن بنوشید.

5دلیل عمده نوشیدن آب یونیزه قلیایی سبک را بیاموزیم :

همه غذاها ونوشیدنی های انتخابی که شما هرروز با آن مواجه می شوید چه مقدار کالری آزاد می کنند، ارزش تقریبی آنها چقدر است. بله، چه چیزها ی ضروری وجود دارد که شما رو زنده نگه می دارند؟ مسلما آب، اما اینها تنها دلیل نوشیدن آب نیست!

آب نقش اصلی را در بدن اجرا می کند . بت ریردان (Beth Reardon ) مدیر تغذیه بخش پزشکی دوک می گوید :تمام سیستم های بدن برای اجرای عملکرد مناسب به آب نیاز دارند و هم چنین 90% از فعالیت های شیمیایی بدن به وجود آ ب بستگی دارد.

در اینجا 5 دلیل عمده برای فرونشاندن عطش خود با آب را بیان می کنیم

آب یونیزه قلیایی سبک به کاهش استرس کمک می کندمطمئن باشید نوشیدن یک جرعه آ ب یونیزه در یک روز پراسترس می تواندعلائم ناشی از استرس مانند: سردرد، تنش عضلات ، کاهش تمرکز وانرژی وطپش قلب را کاهش دهد.عوامل استرس زا زمانیکه بدن آب از دست می هد بیشتر خود را نشان می دهند.  

نکته * آب آشامیدنی: Reardon می گوید: نوشیدن روزانه 8 لیوان آب آشامیدنی یک قانون کلی خوب است اما این مقدار برای بعضی افراد یک افسانه می باشد،زیرا متغیرهای زیادی وجود دارد.حق انتخاب نوشیدن آب برای شما بستگی به عواملی دارد، از جمله: سن، مقدار فعالیت ، سطح سلامت ، آب و هوا و داروهای مصرفی پس چطور بفهمیم مقدار آبی که می نوشیم کافی می باشد؟

Reardon می گوید : تشنگی خود را پیگیری کنید آب بنوشید وشما از روی رنگ ادرار می توانید بفهمید راه درست را انتخاب کرده اید .

1- مصرف آب باعث کاهش وزن می شود

چرا : در مطالعه ای که در سال 2010 بر روی بزرگسالان 55 تا 75 ساله انجام شد نشان داد در گروهی که 1لیوان آب یونیزه قلیایی سبک قبل از غذا مصرف می کردند با کاهش وزن حدود 2 کیلوگرم در 12 هفته نسبت به گروهی که رژیم غذایی مشابه داشتند اما قبل از غذا آب یونیزه قلیایی سبک استفاده نمی کردند داشتند.شرکت کنندگان قبل از مطالعه به طور متوسط روزانه 1.5 فنجان آب یونیزه قلیایی سبک نوشیدند.

محققان فناوری ویرجینا در بخشی می گویند: آب خوردن باعث ایجاد احساس سیری می شود وباعث می شود میل به خوردن غذا کمتر شود. یک بررسی که اخیرا انجام شده نشان می دهد کسانیکه قبل از غذا آب یونیزه قلیایی می نوشند در هر وعده به طور متوسط 75 کالری کمتر دریافت می کنند.که مصرف 2 لیوان آب یونیزه قلیایی سبک در روز قبل از غذا در سال می تواند باعث کاهش وزن تا 7 کیلوشود!

دانشمندان فناوری ویرجینیا نیز بر این باورند که مصرف کنندگان آب یونیزه قلیایی سبک شروع به جایگزینی آب با سودا ودیگر نوشیدنیهای با کالری بالا می کنند.

علاوه براین هنگامیکه شما در حین ورزش آب یونیزه قلیایی مصرف می کنید این کار باعث کاهش وزن بیشتر وافزایش عملکردهای عضلانی می شود.

نکته * آب آشامیدنی : برای تنوع سعی کنید آ ب آشامیدنی خود را مزه داریا معطر کنید.برای این کار می توانید از برخی از میوه ها مانند: لیمو – پرتقال – هندوانه – وانواع توت استفاده کرده به این ترتیب که آنها را برای مدت چند دقیقه در آب قرار دهید و اجازه دهید آب طعم دار شود یا از یک چای کیسه ای سبزاستفاده کنید.

 

2 - باعث می شود کمتر دچار بیماری می شویدهیدراتاسیون سیستم دفاعی غشاهای مخاطی را بالا نگه می دارد .وآنها همانند دروازه بان سیستم دفاعی باعث دور نگه داشتن میکروبها از جمله ویروس های سرما خوردگی و آنفولانزامی شوند.وقتی این سیستم ها خشک باشند میکروبها به راحتی می توانند از طریق دهان وبینی به بدن وارد شوند.واین اختلال به طورحتم به علت کاهش نوشیدن آب است که به شدت بیماری کمک می کند. شما می توانید با نوشیدن مقدار زیادی آب یونیزه قلیایی سبک از این امر جلوگیری کنید.

آب در هنگام سفر کردن بسیار ضروری می باشد.اغلب هواپیماهای تجاری در ارتفاع بین 000/30 ،000/35 که رطوبت در آن 10 درصد پائین تر است پرواز می کنند.این یعنی تنفس در یک هوای خشک در یک محیط بسته تنگ پر از میکروب در میان ده ها تن از مردم ولی مصرف آب غشای مخاطی را بالا نگه می دارد وسیتم دفاعی را در این شرایط سخت بالا میبرد.

نکته * آب آشامیدنی: یک بطری آب خالی همرا خود به فرود گاه ببرید شما می توانید به صورت رایگان آن را پرکنید و با این کار امنیت گذشته را با خود به همرا ه داشته باشید. یا باخرید یک بطری بزرگ پر از آب شما میتوانید قبل از رسیدن به مقصد از آب استفاده کنید . در حال پرواز هواپیما نیز هرگز از پر کردن دوباره بطری آب اجتناب نکنید.

3- احساس راحتی بیشترمی کنید

چرا: مهم نیست آبی که شما می نوشید گرم باشد یا سرد.نوشیدنی گرم در یک روز سرد شما را گرم نگه می دارد و نوشیدن آب خنک در گرما بدن شما را خنک نگه می دارد.

دوک حال بت ریردان می گوید: (ترموستات داخلی بدن وقتی بدن هیدراته است خوب کار می کند) آب به تنظیم درجه حرارت بدن کمک می کند.

سیستم تنظیم دمای بدن در مغز به وسیله هیپوتالاموس هدایت می شود هیپوتالاموس مدام در حال برداشتن اطلاعات است که برای حفظ دمای هسته وتنظیمات به آب نیاز دارد.

آفتاب داغ ؟ بدن برای خنک شدن عرق می کند.

گرم شدن دربرف به چه صورت است ؟ هیپوتالاموس می داند که بدن شما از طریق سر گرما از دست می دهد و در اینجا برای تولید انرژی بیشتر کار می کند مانند : لرزیدن.

اما این مکانیسم در زمانی که بدن دچار کم آبی باشد درست کار نمی کندواین می تواند برای تمام سنین خطرناک باشد.در زمستان همانند تابستان بدن به آب نیاز دارد.برای مثال : در هوای سرد بدن شما بخار آب را از طریق تنفس از دست می دهد.درآب وهوای سرد مردم کمتر تمایل به مصرف آب دارند آنها فکر نمی کنند بدن آنها به همان اندازه ی یک روز گرم آفتابی به آب نیاز دارد.

آب آشامیدنی: شروع کار می تواند با تعویض یک نوشابه یا یک فنجان قهوه ویا شکلات داغ پر کالری با یک مقدار مساوی از آب یونیزه قلیایی سبک با شد.همراه داشتن یک بطری آب یونیزه در روز می تواند یه عنوان یک همراه بصری باشد.نوشیدن آب یونیزه قلیایی وقتی فعالیت بدن شما زیاد است چه درآب ،برف ویا در هرشرایط آب و هوایی ضروری می باشد.

4- باعث تنظیم فشار خون بدن می شود

چرا: صلیب سرخ آمریکا در سال 2010 کشف کردند زمانیکه به اهداکنندگان خون قبل از اهدا آب داده شد 20% از حالت غش و ضعف آنها پس از اهدای خون کاسته شد.که این یکی از یافته های مهم بود .با توجه به اینکه کسانیکه پس از اهدا خون دچار ضعف و سرگیجه می شدند،خون دادن را یک تجربه بد می دانستند و هرگز برنمی گشتند.این که دراینجا چه مکانیسمی در کار است کاملا مشخص نیست .اما صلیب سرخ برای انجام مطالعات با الهام گرفتن از این موضوع پس از تحقیقات محققان دانشگاه واندربیلت متوجه شدندبا خوردن آب سیتم عصبی پاراسمپاتیک فعال می شود که مربوط به بخش " مقابله " سیستم است وبه بدن هشدار می دهد که باعث افزایش فشار خون و افزایش انرژی می شود که از غش کردن پس ازاهدای خون جلوگیری می شود.واستدلال این است که آب این اثر را درمقابله با کاهش فشار خون دارد.

ننوشیدن آب به طور منظم واندازه کافی نیزمی تواند فشار خون را افزایش دهد.این افزایش به این دلیل است که به علت کم شدن آب عروق بدن منقبض می شوند به این دلیل بدن تلاش به حفاظت از آبی که از طریق تعریق ،ادرارکردن وتنفس از دست می دهد می کند.هنگامیکه عروق خونی منقبض می شود دراین حالت پمپاژ قلب سخت تر صورت می گیرد و فشار خون بالا می رود.

  نکته * آب آشامیدنی : شروع روزبا یک لیوان آب برای افزایش انرژی راهی ساده است


09190171379

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.